Klimabott

Tepelná čerpadla

Chytré řešení pro vytápění i chlazení.

Věděli jste, že je možné využívat okolní vzduch - tedy jeden z darů přírody, který je zcela zdarma - pro vytápění i chlazení vašeho domova?

V okolním vzduchu je obsažena tepelná energie. Tuto energii můžeme pomocí tepelného čerpadla typu vzduch-voda shromáždit a získat tak energii pro vytápění teplovodními radiátory či podlahovým topením nebo pro ohřev vody. Tepelné čerpadlo je také možné v letních měsících využívat jako klimatizační jednotku pro chlazení místností.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla typu vzduch-voda?

Šetří peníze.

Vytápění domu a ohřev vody je s tepelným čerpadlem mnohem levnější. V závislosti na několika faktorech, jako např. místě vašeho bydliště nebo velikosti domu je možné snížit náklady na vytápění až o 65%.

Šetří životní prostředí.

Tepelná čerpadla vzduch-voda mají velmi malý dopad na životní prostředí. Instalací čerpadla můžete snížit emise CO2 z vaší domácnosti na polovinu zejména díky tomu, že neprobíhá žádné spalování (tepelné čerpadlo pouze převádí energii, která se přirozeně vyskytuje ve venkovním vzduchu, na teplo).

Snadno se instalují

Tepelná čerpadla vzduch-voda se snadno instalují, ovládají a udržují. Lze je instalovat v téměř jakémkoliv typu terénu, není třeba žádný přívod zemního plynu, kouřovod, ventilace ani komín. Lze je také kombinovat s mnoha různými zdroji energie.

Jak mohu s tepelným čerpadlem ušetřit?

Jak jsme již uvedli výše, s tepelným čerpadlem můžete ušetřit až 65% nákladů na vytápění či ohřev vody. Jak je to možné?

  • při pořízení tepelného čerpadla vzduch-voda vzniká možnost uplatnit nižší sazbu elektrické energie (tarif D56d) na celý byt / dům
  • při využití tepelného čerpadla již pro vytápění nemusíte využívat plynové topení - ušetříte za zálohy na plyn, revizi plynového kotle apod.
  • některé typy tepelných čerpadel obsahují zásobník na teplou vodu - není tedy nutno pořizovat bojler

Srovnání ročních nákladů na vytápění

Srovnání sazeb elektrické energie

Běžně používaná sazba pro domácnosti je dána jednotkovým tarifem bez zvýhodnění 5,28 Kč/kWh (24 hodin denně), při přechodu na sazbu D56d při pořízení tepelného čerpadla je tarifní cena 3,45 Kč/kWh (2 hodiny denně) či dokonce 2,65 Kč/kWh (22 hodin denně).

Výhody našeho řešení

S dodávkou, montáží a servisem tepelných čerpadel máme dlouhodobé zkušenosti.
V rámci dodávky zajistíme:

  • výpočet tepelných ztrát objektu
  • pomoc s vyřízením levnější sazby elektřiny (D56d)
  • pomoc s vyřízením žádosti v rámci programu Zelená úsporám
  • revize elektrozařízení
  • pravidelný servis
  • poradenství

Nechte si zpracovat nezávaznou nabídku

Pokud máte zájem o více informací či nezávaznou nabídku na tepelná čerpadla, vyplňte prosím následující formulář.

Vaše jméno
Telefon
E-mail *
Specifikace poptávky *

položky označené hvězdičkou jsou povinné