fbpx

Spojením firem Rauchenberg a KLIMABOTT se pro zákazníky stala naše nabídka služeb opravdu komplexní. Moderní vzduchotechnické systémy chlazení a vytápění budov KLIMABOTT čerpají až 70% potřebné energie například ze vzduchu. Tím šetříte nejen své peníze, ale přispíváte k mnohem ekologičtějšímu způsobu života a ochraně klimatu planety. Díky napojení domácnosti či firmy na vlastní fotovoltaickou elektrárnu se stanete energeticky soběstačnými a potřebnou energii na provoz bydlení budete získávat z obnovitelných zdrojů kompletně. Navíc pro fotovoltaiku hovoří jeden nesporný fakt. Na Slunce se ještě po miliony a miliony let můžeme spolehnout, že zítra opět vyjde a dodá vám potřebnou energii. Zadarmo! Nemusíte pak už nikdy řešit, jestli někdo zavřel nějaký „kohoutek“ nebo se horníci rozhodli vyhlásit stávku. Zkrátka a jednoduše – změňte své prostředí.

Získejte dotaci na pořízení své elektrárny.

Až do konce roku 2021 můžete z programu Nová zelená úsporám žádat o dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny s akumulací přebytků do ohřevu teplé vody nebo na pořízení hybridního systému s bateriemi. Příspěvek z programu může činit od 40 000 Kč do 155 000 Kč. O tuto dotaci je možné žádat předem ještě před započetím samotné montáže. Po schválení žádosti tak máte jistotu, že přislíbené peníze z programu získáte a můžeme se pustit do práce. Nebojte se administrativy, o vyřízení dotace se postaráme my a její získání vám navíc umíme garantovat!

Kvalita fotovoltaických panelů se neustále zvyšuje.

Panely, které v minulosti při zatažené obloze měly desetkrát menší účinnost, jsou v současné době opravdu historií. U dnešních moderních technologií je samozřejmě rozdíl mezi slunečným a deštivým dnem stále měřitelný, ale zdaleka není tak výrazný. Panely jsou prakticky bezúdržbové, stačí jen jejich pravidelná kontrola. Výrobci garantují jejich životnost až 20 let, ale velmi často slouží 30 a více let. K jejich výměně v drtivé většině případů dochází z důvodu vývoje technologií, a ne kvůli provozním závadám.

Panely nejlépe na střechu

Fotovoltaické panely si asi málokdo dá doprostřed zahrady. Nejčastěji je instalujeme přímo na střechu, ať už klasickou šikmou či modernější rovnou. Je dobré myslet na to, aby byla střecha v dobrém stavu a měli byste počítat s tím, že příštích 20 až 25 let, což je délka životnosti panelů, ji nebudete opravovat. Zkušenosti z posledních let ukazují, že krytina je díky panelům lépe chráněna před přímým dopadem slunce, deštěm i sněhem, a můžeme tak předpokládat i její delší životnost. Ve většině případů nevyžaduje instalace posílení nosnosti střechy.

Pozor na jističe

Obvykle je potřeba přizpůsobit výkon vaší nové elektrárny již instalovaným jističům. Jejich výměna nebývá vždy z důvodu kapacity vedení možná. Pokud proto potřebujete větší výkon elektrárny, nechte to prověřit už samotného projektanta přímo na místě. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením. KLIMABOTT provádí také rekonstrukce a opravy starých rozvaděčů a odborně vám nainstaluje kompletně nový systém.