fbpx

Jak vybrat tu správnou klimatizaci

Jak si vybrat správnou klimatizaci?

Krok 1: Potřebný výkon

Při výběru a návrhu optimálního zařízení pro vaše potřeby je vhodné určit potřebný chladicí a případně topný výkon. Potřebný výkon určují v první řadě velikost místnosti a intenzita slunečního záření. Jistou roli však hrají i další faktory, například orientace podle světových stran, účel místnosti, pro který je využívána, nebo jaké další zdroje tepla či počet lidí se v ní nachází.

Naši kvalifikovaní odborníci jsou samozřejmě připraveni pomoci a vypracují Vám přesný a spolehlivý výpočet.

Krok 2: Single Split nebo Multi-Split? A co to vlastně je?

Zatímco Single Split 1:1 systém se skládá z jedné venkovní a pouze jedné vnitřní jednotky, které jsou vzájemně propojeny rozvody chladiva, v případě Multi-Split systémů lze k jedné venkovní jednotce připojit podle potřeby až pět vnitřních jednotek.

Varianta Multi-Split je ideální pro více místností nebo pro vícezónové použití ve velkých místnostech. Hlavni výhodou je menší počet venkovních jednotek, úspora místa instalace a snadná montáž. Důležitými faktory pro výběr vhodné varianty je počet místností, jejich velikost a poloha objektu.

Krok 3: Výběr vnitřní jednotky

Vnitřní jednotka se stává součástí Vašeho interiéru a bude vás provázet vaším každodenním životem. Je tedy zcela zásadním rozhodnutím vybrat tu pravou a kvalitní. Vnitřní jednotky se liší nejen výkonem a kvalitou filtrace, ale také designem.

Rozlišujeme nástěnné, parapetní, kazetové a mezistropní modely. U Multi-Split systémů lze jednotky vzájemně kombinovat.

Kazetové jednotky jsou ideální tam, kde jsou snížené stropy, do kterých je možné je zabudovat. Mezistropní jednotky jsou určeny pro aplikace, kde klimatizace nemá být vůbec vidět, s možnosti instalace nad snížený podhled nebo do vedlejší místnosti. Parapetní a nástěnné jednotky, nejčastěji používaná provedení, jsou ideální nejen pro novostavby, ale i pro dodatečné instalace.

Krok 4: Výběr venkovní jednotky

Venkovní jednotka bývá umístěna na fasádě, balkoně nebo střeše budovy. Ovlivňuje vzhled celého objektu a nutností je také tichý provoz a nerušení sousedů. Venkovní jednotka předává energii z chladiva do okolí a chladivo pak proudí zpět do vnitřní jednotky. Výsledkem je odvod tepla a ochlazení vnitřního prostoru. Volba nejvhodnější venkovní jednotky závisí především na potřebném topném nebo chladicím výkonu a také na počtu připojených vnitřních jednotek.

Závěr:

Jak vidíte, vybrat správně klimatizaci není tak úplně snadné. Neváhejte se tedy obrátit na naše technické poradce, kteří vám díky svým zkušenostem, získaných realizací tisíců projektů, pomohou vybrat ideální řešení pro vaše bydlení či podnikání.