Klimatizace

Dvě věci, bez nichž se ideální domov neobejde? Čisté ovzduší a optimální teplota! Naše klimatizační jednotky vytvoří tepelnou pohodu v domácnostech i komerčních prostorách, a to jak v parných letních dnech, tak za zimních večerů nebo v přechodovém období před zahájením topné sezóny. A dokážou toho mnohem víc...

Spolehněte se na chytré řešení, které vám navíc ještě ušetří peníze.

CHLADÍ

Primárním účelem klimatizace je ochlazování vyhřátého domu. Klimatizační jednotka odebírá teplo z místnosti a prostřednictvím chladicího média ho odvádí do venkovního prostředí.

HŘEJÍ

Domácí klimatizace umí zajistit optimální teplotu a příjemný vzduch v domě v každém ročním období. V zimě se totiž mohou chovat jako úsporné topidlo a dokáží také upravovat vlhkost vzduchu.

ČISTÍ

Součástí dnešních klimatizací bývá filtr, který čistí vzduch v místnosti od prachu, pylu i částic cigaretového kouře. Dále mohou být vybaveny ionizační jednotkou, jež osvěžuje vzduch a díky aktivním iontům ničí bakterie a plísně.

KRÁŠLÍ

Moderní klimatizace od společnosti Klimabott jsou díky vyladěnému designu spíše interiérovým doplňkem než pouhým funkčním objektem.

Jak klimatizace funguje?

Klimatizační zařízení pracuje na principu tepelného čerpadla s reverzním chodem, dokáže tedy odvádět z místnosti teplo a naopak ho do ní vracet - to vše za velmi nízké provozní náklady.

Srdcem celého zařízení je kompresor, který pumpuje chladící médium skrz uzavřený klimatizační rozvod. Během první fáze procesu chlazení nasává chladivo za výparníkem a dopravuje je do kondenzátoru. Chladivo během celého procesu mění skupenství, musí mít proto velmi nízký bod varu. Do kompresoru vstupuje jako nízkotlaká teplá pára a opouští ho jako ho pára horká a vysoce stlačená. V druhé fázi se v kondenzátoru chladí proudem vzduchu z přídavného ventilátoru, a mění se tak na horkou vodu. V tomto skupenství je úzkým otvorem tlačeno do expanzní nádoby, kde se rozprostře v podobě mlhy. Expanze kapalinu ochladí a sníží její tlak, aby mohla být přečerpána do výparníku. Zde studené závity ochlazují vzduch proudící kolem nich, zatímco chladivo se ohřívá k boru varu. Opět mění skupenství, aby jako teplá pára mohlo vstoupit do kondenzátoru, a celý proces se opakuje.

Domácí a kancelářské klimatizace

Představují perfektní řešení pro chlazení a vytápění menších prostor v bytech, rodinných domcích a kancelářích, jimž odpovídají svým výkonem i rozměry. Typicky se jedná o splitové klimatizace, které sestávají ze dvou dílů, vnějšího a vnitřního. Toto řešení umožňuje elegantní design prostorově úsporné vnitřní jednotky a udržuje veškerý hluk mimo váš domov či pracovní prostor.

Nabízíme následující variace:

NÁSTĚNNÝ TYP

Oblíbená klasika. Elegantní, prostorově nenáročná klimatizace za výhodnou cenu.

PARAPETNÍ TYP

Nenápadné řešení. Vzhledově připomíná topné těleso a nenarušuje design interiéru.

KAZETOVÝ TYP

Praktická alternativa. Umístění do stropu na středu místnosti umožňuje optimální rozfoukávání vzduchu po celém prostoru.

MEZISTROPNÍ KANÁLOVÝ TYP

Designová špička. Distribuce vzduchu po domě probíhá pomocí vzduchotechnického potrubí.

Komerční klimatizace

Do velkých budov, komplexů či výrobních hal doporučujeme výkonné komerční klimatizace, takzvané VRV systémy. Tato zařízení umožňují napojit na vnější jednotku hned několik jednotek vnitřních, snadno tak obslouží celé budovy. Chladivo obíhá složitým páteřním potrubím, z nějž vedou odbočky k vnitřním jednotkám.

V naší nabídce naleznete VRV systémy pouze na chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Opět máte na výběr z několika způsobů instalace. K dispozici jsou vnitřní jednotky nástěnné, podstropní, kazetové (do podhledu) či do VZT potrubí.

Zaujaly vás naše klimatizace?

Obratem vám zašleme nabídku na míru.