Kvalitní klimatizace

Nemůžete se v práci ani doma na nic soustředit? Možná vám chybí dvě věci, bez nichž se ideální domov ani kancelář neobejde. Čisté ovzduší a optimální teplota! Naše klimatizační jednotky vytvoří příjemné prostředí doma i v komerčních prostorách. Zkrátka v létě nebudete padat vedrem a v zimě můžete svetr nechat klidně ve skříni. A nebojte, kvalitní klimatizace toho zvládnou ještě mnohem víc!

Víte, že...

... špatná kvalita vnitřního ovzduší představuje zdravotní rizika. Z krátkodobého hlediska může vést ke kašli, kýchání, únavě a bolesti hlavy. Z toho dlouhodobého je spojena s alergickými a astmatickými příznaky, chronickým onemocněním plic, vzdušnými infekcemi dýchacích cest a kardiovaskulárním onemocněním. 

Chytré řešení, které navíc ještě ušetří peníze.

 

 

 

CO KVALITNÍ KLIMATIZACE DOVEDE?

OCHLADÍ

Jak víme, hlavním účelem je chlazení vyhřátého domu. Úkolem klimatizační jednotky je odebrat teplo z místnosti a tím ji ochladit. Chladící médium toto teplo odvádí ven.

ZAHŘEJE

Domácí klimatizace zajistí ideální teplotu a příjemný vzduch nejenom v létě. V zimě se totiž může chovat jako úsporné topidlo. Proto je kvalitní klimatizace skvělým pomocníkem v bytě, domě i kanceláři po celý rok. Příjemným bonusem je také schopnost upravit vlhkost vzduchu.

ČISTÍ

Součástí dnešních klimatizací bývá filtr, který čistí vzduch v místnosti od prachu, pylu i částic cigaretového kouře. Dále mohou být vybaveny ionizační jednotkou, která osvěžuje vzduch a díky aktivním iontům ničí bakterie a plísně.

KRÁŠLÍ

Moderní klimatizace od Klimabottu vypadají skvěle v každé místnosti a jsou spíše designovým doplňkem než pouhým přístrojem.

 

Jak klimatizace funguje?

Nejjednodušeji si představíte fungování klimatizační jednotky v pokoji na příkladu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám a uvolňuje ho do místnosti. Odvádí tedy teplo z jednoho prostoru do druhého. A takto funguje i klimatizace, ale naopak. Je to vlastně princip tepelného čerpadla s reverzním chodem. To vše za velmi nízké provozní náklady.

Klimatizace využívá tří principů:

  1. komprese (stlačování plynů)
  2. kondenzace (zkapalnění plynů)
  3. vypařování

Srdcem celého zařízení je kompresor, kde dochází ke stlačení chladiva a zároveň i zvýšení teploty. Ve venkovní jednotce (kondenzátor) dojde k opětovnému zkapalnění chladiva. Teplo při tomto procesu putuje z ochlazované místnosti kondenzátorem do venkovního prostoru. Zkapalněné chladivo má za kondenzátorem vysoký tlak, který se snižuje kapilárou nebo expanzním ventilem na požadovaný vypařovací tlak. A takto se cyklus neustále opakuje.

 

Domácí a kancelářské klimatizace

Svým výkonem i rozměry představují perfektní příklad chlazení a vytápění menších prostor v bytech, rodinných domcích a kancelářích. Typickým zástupcem je splitová klimatizace, která se skládá z vnějšího a vnitřního dílu. Toto řešení udržuje veškerý hluk mimo domov nebo pracovní prostor. Navíc elegantní a prostorově úsporná vnitřní jednotka klimatizace se během chvilky stane nedílnou součástí vašeho interiéru.

Na nejoblíbenější klimatizace se můžete podívat ZDE

 

Výběr z variací:

NÁSTĚNNÝ TYP

- Oblíbená klasika

- Elegantní a prostorově nenáročné řešení

- výhodná cena nástěnné klimatizace

Parapetní typ kvalitní klimatizacePARAPETNÍ TYP

- Nenápadné řešení

-  připomíná svým vzhledem topné těleso

- Nenarušuje design interiéru

- Konstrukčně podobná podstropním jednotkám

Kazetový typ kvalitní klimatizaceKAZETOVÝ TYP

- Praktická alternativa

- Umístění do stropu na středu místnosti

- Umožňuje tak optimální rozfoukávání vzduchu po celém prostoru

- Kazetová klimatizace je ideální do kanceláří a restaurací

Mezistropní kanálový typ klimatizaceMEZISTROPNÍ KANÁLOVÝ TYP

- Designová špička

- Distribuce vzduchu po domě probíhá pomocí vzduchotechnického potrubí

- Určené por tzv. neviditelnou instalaci

- Montáž klimatizace probíhá např. do mezistropů

 

Multisplitová klimatizace

Máte velký dům nebo byt? Pořiďte si multisplit! Pod tímto názvem se skrývá zařízení, které se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních. Je to ideální řešení, pokud chcete zajistit tepelnou pohodu ve více místnostech a minimalizovat zásahy na fasádě domu. Na výběr máte ze všech typů vnitřních jednotek a můžete je dokonce kombinovat. Poskládejte si vlastní klimatizační systém pro vaše bydlení bez alergií a plísní. Zavolejte nám, rádi vám s tím pomůžeme.

Komerční klimatizace

Do velkých budov, komplexů a výrobních hal doporučujeme výkonné komerční klimatizace, tzv. VRV systémy. Tato zařízení umožňují napojit na vnější jednotku hned několik jednotek vnitřních. Právě proto jsou vhodné k obsluze celých budov. Chladivo obíhá složitým páteřním potrubím, z nějž vedou odbočky k vnitřním jednotkám.

V naší nabídce naleznete VRV systémy pouze na chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Opět máte na výběr z několika způsobů instalace. K dispozici jsou vnitřní jednotky nástěnné, podstropní, kazetové (do podhledu) nebo do VZT potrubí.

VRV systémy

Podívejte se na nový katalog klimatizací Toshiba pro sezónu 2019/2020

Zaujaly vás naše klimatizace nebo máte dotaz?

Obratem se vám ozveme