Klimatizace

Nemůžete se v práci ani doma na nic soustředit? Možná vám chybí dvě věci, bez nichž se ideální domov ani kancelář neobejde. Čisté ovzduší a optimální teplota! Naše klimatizační jednotky vytvoří příjemné prostředí doma i v komerčních prostorách. Zkrátka v létě nebudete padat vedrem a v zimě můžete svetr nechat klidně ve skříni. A nebojte, naše klimatizace toho zvládnou ještě mnohem víc!

Víte, že...

... váš výkon výrazně klesá při pokojové teplotě nad 24 °C? Při teplotě 33°C klesne dokonce pod 50%. Dokonce i příliš vysoká vlhkost ovzduší ovlivňuje soustředění. Klimatizace a odvlhčování tak značně zvyšují pocit pohody.

Chytré řešení, které navíc ještě ušetří peníze.

 

CO KLIMATIZACE DOVEDE?

OCHLADÍ

Jak víme, hlavním účelem je chlazení vyhřátého domu. Úkolem klimatizační jednotky je odebrat teplo z místnosti a tím ji ochladit. Chladící médium toto teplo odvádí ven.

ZAHŘEJE

Domácí klimatizace zajistí ideální teplotu a příjemný vzduch nejenom v létě. V zimě se totiž může chovat jako úsporné topidlo. Proto je klimatizace skvělým pomocníkem v bytě, domě i kanceláři po celý rok. Příjemným bonusem je také schopnost upravit vlhkost vzduchu.

ČISTÍ

Součástí dnešních klimatizací bývá filtr, který čistí vzduch v místnosti od prachu, pylu i částic cigaretového kouře. Dále mohou být vybaveny ionizační jednotkou, která osvěžuje vzduch a díky aktivním iontům ničí bakterie a plísně.

KRÁŠLÍ

Moderní klimatizace od Klimabottu vypadají skvěle v každé místnosti a jsou spíše designovým doplňkem než pouhým přístrojem.

Jak klimatizace funguje?

Nejjednodušeji si představíte fungování klimatizační jednotky v pokoji na příkladu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám a uvolňuje ho do místnosti. Odvádí tedy teplo z jednoho prostoru do druhého. A takto funguje i klimatizace, ale naopak. Je to vlastně princip tepelného čerpadla s reverzním chodem. To vše za velmi nízké provozní náklady.

Klimatizace využívá tří principů:

  1. komprese (stlačování plynů)
  2. kondenzace (zkapalnění plynů)
  3. vypařování

Srdcem celého zařízení je kompresor, kde dochází ke stlačení chladiva a zároveň i zvýšení teploty. Ve venkovní jednotce (kondenzátor) dojde k opětovnému zkapalnění chladiva. Teplo při tomto procesu putuje z ochlazované místnosti kondenzátorem do venkovního prostoru. Zkapalněné chladivo má za kondenzátorem vysoký tlak, který se snižuje kapilárou nebo expanzním ventilem na požadovaný vypařovací tlak. A takto se cyklus neustále opakuje.

 

Domácí a kancelářské klimatizace

Svým výkonem i rozměry představují perfektní příklad chlazení a vytápění menších prostor v bytech, rodinných domcích a kancelářích. Typickým zástupcem je splitová klimatizace, která se skládá z vnějšího a vnitřního dílu. Toto řešení udržuje veškerý hluk mimo domov nebo pracovní prostor. Navíc elegantní a prostorově úsporná vnitřní jednotka klimatizace se během chvilky stane nedílnou součástí vašeho interiéru.

 

Výběr z variací:

NÁSTĚNNÝ TYP

- Oblíbená klasika

- Elegantní a prostorově nenáročné řešení

- výhodná cena nástěnné klimatizace

PARAPETNÍ TYP

- Nenápadné řešení

-  připomíná svým vzhledem topné těleso

- Nenarušuje design interiéru

- Konstrukčně podobná podstropním jednotkám

KAZETOVÝ TYP

- Praktická alternativa

- Umístění do stropu na středu místnosti

- Umožňuje tak optimální rozfoukávání vzduchu po celém prostoru

- Kazetová klimatizace je ideální do kanceláří a restaurací

MEZISTROPNÍ KANÁLOVÝ TYP

- Designová špička

- Distribuce vzduchu po domě probíhá pomocí vzduchotechnického potrubí

- Určené por tzv. neviditelnou instalaci

- Montáž klimatizace probíhá např. do mezistropů

Multisplitová klimatizace

Máte velký dům nebo byt? Pořiďte si multisplit! Pod tímto názvem si představte zařízení, které se skládá z jedné venkovní jednotky a více vnitřních. Je to ideální řešení, pokud chcete zajistit tepelnou pohodu ve více místnostech a minimalizovat zásahy na fasádě domu. Na výběr máte ze všech typů vnitřních jednotek a můžete je dokonce kombinovat. Poskládejte si vlastní klimatizační systém pro vaše bydlení bez alergií a plísní. Zavolejte nám, rádi vám s tím pomůžeme.

 

Komerční klimatizace

Do velkých budov, komplexů a výrobních hal doporučujeme výkonné komerční klimatizace, tzv. VRV systémy. Tato zařízení umožňují napojit na vnější jednotku hned několik jednotek vnitřních. Právě proto jsou vhodné k obsluze celých budov. Chladivo obíhá složitým páteřním potrubím, z nějž vedou odbočky k vnitřním jednotkám.

V naší nabídce naleznete VRV systémy pouze na chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Opět máte na výběr z několika způsobů instalace. K dispozici jsou vnitřní jednotky nástěnné, podstropní, kazetové (do podhledu) nebo do VZT potrubí.

 

Podívejte se na nový katalog klimatizací Toshiba pro sezónu 2019/2020

 

Zaujali jsme vás?

Obratem vám zašleme nabídku na míru.

 

Máte dotaz?