Novinky

Vše, co chcete vědět o klimatizacích, a báli jste se zeptat

Klimatizační jednotka - co potřebujete vědět

Jak vybrat klimu? K čemu mi bude v zimě? Čtěte a dozvíte se víc

 

Stejně jako už dávno neplatí, že klimatizace je nadstandard a luxus, tak už také neplatí, že je klimatizace užitečná pouze v létě. Samozřejmě od ní primárně očekáváme, že nás v létě zchladí. Moderní kousky se v zimě ale můžou chovat jako úsporné topidlo, takže klimatizaci využijeme po celý rok. Pomyslnou třešničkou na dortu je, že klimatizace vyčistí vzduch od pylu, alergenů a dokonce i od cigaretového kouře.

požadavky na výkon - graf

Jaký je potřebný výkon?

Zjistěte si, jaký je ideální chladící a topný výkon přímo pro váš byt nebo dům. Co o tom rozhoduje? V prvé řadě to je velikost místnosti. Čím větší místnost, tím větší je potřebný výkon. Dale je to intenzita slunečního záření. Svou roli ovšem hraje také orientace podle světových stran, účel místnosti a jak často ji používáte. A na co určitě nezapomenout? Počet oken v místnosti nebo množství elektrických spotřebičů, kvůli kterým musí být výkon klimatizační jednotky také o něco vyšší.

Klimatizační jednotka - split nebo multisplitSplit nebo multisplit?

Nebojte, nenadáváme vám v cizím jazyce. Jde o základní dva typy klimatizací. Splitová se skládá z jedné jednotky vnitřní a jedné vnější. Slouží k nastolení tepelné pohody v jedné místnosti. Multisplitová klimatizace má několik vnitřních jednotek, ale pouze jednu vnější. Je tak ideálním řešením pro více místností.

Jaké jsou typy vnitřních jednotek? Vyberte si zde.

Co s klimatizací po létě?

No jasně, úmorná vedra jsou pryč, tak co s klimatizací teď? Když ještě nefunguje mezi sezónami na jaře nebo na podzim centrální topení, je možné si pomocí klimatizační jednotky přitopit. V zimě zas jednotka může pomoci s obvyklým vytápěním. Tím tak šetříte nejen peníze, ale i životní prostředí.

Klimatizační jednotka na wifi ovládáníKlimatizační jednotka chladí, topí... a co dál?

Kromě různých funkcí, mezi kterými se nám osobně nejvíc líbí Sleep, která pří spánku podle potřeby zvýší nebo sníží teplotu, a ovládání klimatizace na dálku přes aplikaci v telefonu, jsou asi nejvíc super absorpční filtry, které zachytí pyl, tabákový dým, viry i bakterie. proto jsou vhodné i do nemocnic a ordinací. Navíc jsou moderní klimatizace velmi tiché, takže vás nebudou rušit od běžných činností.

Jaká je životnost?

Při správné údržbě to může být i 15 let. Servis byste měli nechat udělat alespoň dvakrát do roka. Závisí na tom, jak je u vás klimatizační jednotka vytížená. Minimálně jednou do roka by se na ni ale odborník podívat měl. Přece jen nevíte, co se uvnitř děje. Navíc pokud pravidelně nebudete čistit filtry, za chvíli si u vás doma dají bakterie a viry malý mejdan.

Základní záruční doba je 24 měsíců. Klimatizace Toshiba, které nabízíme, mají záruku dokonce 36 měsíců. My tuto dobu můžeme prodloužit až na měsíců 60.

Jde s klimatizační jednotkou hýbat?

Svým způsobem ano. Ne ovšem s klasickou klimatizací.
Jestli zatím nechcete pevnou klimatizaci a máte v plánu ji brát třeba na chatu, řešením by mohla být mobilní (přenosná) jednotka. Výhodou je, že se v tomto případě obejdete bez složitého instalování vnější části. Nevýhodou je, že klimatizace musí být blízko okna, skrze které povede hadice ven.

Tak co, dozvěděli jste se vše, co jste potřebovali?

Ne? Tak se ozvěte 🙂