Servis

Často se ptáte na životnost klimatizací. Kvalitní klimatizace s odbornou montáží vydrží minimálně 15 let. Na to je jednoduchý recept. Čištění a pravidelný servis klimatizace. Odměnou vám bude spolehlivý a ekonomický provoz.

Zajímá vás, jak často dopřát své klimatizaci hloubkovou očistu? Značka ideál je každý půl rok. Myslete ale na dobu provozu klimatizace, prašnost prostředí a další specifické faktory.

 

 

 

Co můžete udělat sami?

Čištění filtrů klimatizace

Nezanesené filtry jsou základem správného fungování jednotky. Pokud jsou na filtru nečistoty, přes výměník proudí méně vzduchu, snižuje se výkon a klesá účinnost zařízení. Prach se roznáší dál do klimatizace a ničí její další části. Pokud  váš přístroj přestává foukat, může za to zanesený filtr.

TIP: Vyčistěte filtr pevných částic v horní části jednotky. Stačí navlhčeným hadrem. Stejně postupujte u dalších filtrů, které uvidíte po otevření šasi. Pozor! Až je budete vracet zpět, musí být perfektně suché. Čištěním klimatizace ničíte bakterie a nečistoty, které se ve filtrech usazují. Z nich pak může být pěkná alergie. 

Venkovní servis klimatizace

A co s venkovní částí klimatizace? Tam je nutné se postarat o pravidelné očištění od listů, bláta nebo ledu. Netroufáte si na to? Máte strach z výšek? Nevadí! Stačí zavolat našeho šikovného servisního technika. Ten už se o vše postará. To samé platí, pokud najdete mastné skvrny v místě připojení jednotky. Tak se totiž projevuje netěsnost potrubí s chladivem a na to je vždy nejlepší odborník.

Víte, že...

... v létě by teplota v místnosti neměla být více než o 6 - 10 °C nižší než venku? Teplota by byla příliš nízká a vám by hned na začátku léta hrozila angína. Zároveň by měla být průměrná teplota v místnosti 24 - 28 °C.

Kdy je něco špatně?

Jak poznám, že mám volat odborníka? Když klimatizace...

... špatně chladí

... je hlučná

... netopí

Servis klimatizace - proč na něj myslet?

Naši školení technici se postarají, aby...

... nedošlo ke snížení účinnosti zařízení

... vás nepřekvapila zvyšující se spotřeba energie

... se nesnižovala životnost klimatizace

 

Servis klimatizace Hodonín

Zavolejte nám jednou za půl roku

Obrátit se na servisního technika až v případě poškození není příliš dobrý nápad. Většinu pohrom, které vás můžou potkat, lze totiž odhalit předem díky preventivnímu servisu.

  • zjištění aktuálního stavu chladicího zařízení
  • zevrubná kontrola veškerých částí chladící technologie
  • kontrola nastavení provozních parametrů
  • kontrola alarmového systému
  • čištění výparníků a kondenzátorů
  • výstupní správa o celkovém stavu klimatizace a návrhy pro jeho zlepšení

 

A kdy jste si naposled objednali servis klimatizace vy?

Obratem se vám ozveme 🙂