fbpx

Tepelná čerpadla

Topení s tepelným čerpadlem vzduch-voda je ekonomicky výhodnější, a především nesrovnatelně ekologičtější alternativa konvenčního topení. Z venkovního vzduchu se odebírá teplo, které se přeměňuje na tepelnou energii dodávanou do topného systému domácnosti. Námi dodávaná zařízení jsou cenově výhodná, výkonná a absolutně spolehlivá řešení, která čerpají energii z obnovitelných zdrojů. Nejen že šetříte za energie, ale také chráníte životní prostředí a výrazně přispíváte k lepší budoucnosti vašich dětí.

Hodí se pro renovace nebo jen novostavby?

U novostaveb se moderní řešení kompletní vzduchotechniky domu stává již samozřejmostí, ale mnoho lidí se stále domnívá, že tepelná čerpadla nejsou vhodná pro starší dům. Právě naopak!

Výrazně zlevnit si můžete náklady na teplo i v domě či bytě, které jsou z časů, kdy se na nějaké tepelné ztráty příliš nehledělo. Výhodou je, že ve starších domech je již vybudováno vytápění, např. pomocí radiátorů. Jako zdroj tepla slouží plynový kotel, nebo kotel na pevné či jiné palivo. Stávající systém vytápění není potřeba rušit a může být použit jako záložní zdroj. Bez rozsáhlejších zásahů lze do tohoto původního systému nainstalovat tepelné čerpadlo a spustit tzv. bivalentní (hybridní) provoz.

Samotná montáž tepelného čerpadla není časově příliš náročná. Je ale potřeba si vybrat zkušenou instalační firmu. KLIMABOTT vám tyto potřebné zkušenosti nabízí a garantuje vždy řádné a odborné provedení.

Ušetřete ještě více! Pomůžeme vám získat státní dotace a nižší energetický tarif!

Na tepelná čerpadla je aktuálně poskytována finanční podpora v rámci programu Nová Zelená úsporám, a to až ve výši 75 000 Kč. Nebo můžete získat finanční příspěvek v dotačním programu Kotlíkové dotace až 127 500 Kč! Nemějte obavy z administrativy spojené se žádostí o státní dotaci. Pomůžeme Vám a zajistíme pro Vás kompletní servis spojený s jejím vyřízením. KLIMABOTT vám ušetří nejen náklady na teplo, ale také čas.

Navíc, díky využívání tohoto tepelného zdroje si můžete zažádat u svého dodavatele energie o zvýhodněnou sazbu, která se vztahuje na veškerou spotřebu elektřiny ve vaší domácnosti. I s tímto jsme připraveni vám pomoci a návratnost investice ještě více zkrátit.

V zimě hřeje v létě chladí!

Ano, i v horkých letních dnech se může stát tepelné čerpadlo vaším neocenitelným pomocníkem. Při výrobě tepla systém odebírá teplo z okolního vzduchu a předává ho do interiéru. Celý proces ale funguje i obráceně a můžete vaši domácnost ochladit podobně, jako tomu je u klimatizací. Tepelná čerpadla jsou skutečně univerzálním řešením a pomáhají Vám měnit vaše prostředí po celý rok.

Mějte svoje zařízení stále pod kontrolou!

Díky moderním ovládacím prvkům a mobilním aplikacím je ovládání opravdu jednoduché a pohodlné odkudkoliv a v jakoukoliv denní dobu.

Výběr tepelného čerpadla

V současnosti existuje na trhu tak široká nabídka tepelných čerpadel, že si prakticky každý může najít to správné řešení pro své bydlení či podnikání. Potřeby každého z vás jsou však výrazně individuální. Považujeme proto za nezbytné poradit se s odborníky, kteří je umějí posoudit a doporučí ze širokého sortimentu produktů ten, který vám zaručí očekávaný efekt a užitek. Kvalita zařízení, odborná instalace a servis jsou základem správného fungování tepelného čerpadla a vaší spokojenosti s touto investicí.