Tepelná čerpadla

Popularita alternativních zdrojů energie stále stoupá. Není divu - proč nevyužít k vytápění, chlazení i ohřevu vody tepelné energie z okolního prostředí, zvláště když vzduch je i v dnešní době zcela zdarma? Tepelná čerpadla vzduch-voda vám ušetří až 65% nákladů na vytápění či ohřev vody.

Proč si pořídit tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Je ekonomické:

Konec vysokým účtům za vytápění a ohřev vody. O kolik se náklady sníží, závisí na velikosti domu a lokalitě; není vyloučeno, že po nainstalování čerpadla budete platit pouhou čtvrtinu původní částky.

Je ekologické:

Tepelná čerpadla jsou šetrná k životnímu prostředí. Pracují s přeměnou přirozené energie na teplo a nedochází v nich k žádným spalovacím procesům, čímž se emise CO2 z vaší domácnosti sníží až na polovinu.

Je efektivní:

Využíváte-li tepelné čerpadlo, můžete se těšit na stabilní teplotu v domácnosti po celý den. Přitom je lze také kombinovat s mnoha různými zdroji energie.

A další výhody?

  • snadná instalace
  • bezobslužný provoz
  • využití pro jakoukoliv budovu v jakémkoli terénu
  • možnost čerpání dotací
  • fungují s radiátory i podlahovým vytápěním

 

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Princip předávání tepla mezi dvěma tělesy teoreticky nastínil již Lord Kelvin ve svém druhém termodynamickém zákoně. Nemůže-li však teplo přejít ze studenějšího tělesa na teplejší samo, je třeba mu pomoci - a od toho je zde tepelné čerpadlo. Chladící okruh tepelného čerpadla se skládá ze čtyř hlavních částí: výparník, kompresor, kondenzátor a expanzní ventil. S jeho pomocí lze shromáždit teplo z okolního prostředí, které se ve výparníku předá kapalnému chladivu. Při zahřívání se tato látka odpařuje, páry jsou stlačeny v kondenzátoru a dále při kondenzaci převádějí teplo do tzv. topné vody. Celý cyklus se opět uzavírá v expanzním ventilu, kde se tlak chladiva snižuje na původní hodnotu ve výparníku.

Laicky řečeno, tepelné čerpadlo pracuje podobně jako chladnička, která odebírá teplo potravinám a současně v zadní části topí. Pouze je mnohem výkonnější a zakládá se na opačném principu: teplo odebírá vodě, vzduchu či zemi a předává je vaší domácnosti, například prostřednictvím radiátoru.

Chytré řešení pro vytápění i chlazení

Vratné tepelné čerpadlo lze přepínat mezi chladícím a výhřevným režimem. V letních měsících ho proto můžete využívat také jako klimatizační jednotku pro chlazení místností.

Jak ušetřit s tepelným čerpadlem

Jedním z hlavních benefitů, na něž se můžete těšit při pořízení tepelného čerpadla vzduch-voda, je možnost uplatnit nižší sazbu elektrické energie (tarif D57D) na celý byt/dům. Další peníze ušetříte jednoduše tím, že se zbavíte plynového topení a s ním i záloh za plyn a výdajů za revizi kotle atd. Některé typy tepelných čerpadel navíc obsahují zásobník na teplou vodu - není tedy nutno pořizovat bojler.

Srovnání sazeb elektrické energie

O jaké úspoře mluvíme? Zde vám nabízíme malé srovnání:

Běžná sazba 24 hodin denně 5,28 Kč/kWh
Sazba po pořízení čerpadla 2 hodiny denně 3,45 Kč/kWh
Sazba po pořízení čerpadla 22 hodin denně 2,65 Kč/kWh

Vsaďte na čerpadla Klimabott

Dlouhodobé zkušenosti s dodávkou, montáží a servisem tepelných čerpadel nám umožňují realizovat pro vás to nejlepší řešení. V rámci dodávky zajistíme: výpočet tepelných ztrát objektu, pomoc s vyřízením levnější sazby elektřiny (D56d), pomoc s vyřízením žádosti v rámci programu Zelená úsporám, revizi elektrozařízení, pravidelný servis i poradenství.

Zaujala vás naše tepelná čerpadla

Obratem vám zašleme nabídku na míru.