Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je v dnešní době stále více žádaným typem vytápění. Proč? Protože ekologické myšlení a začlenění ekologie do každodenního života není jen trend, ale v současné době také nutnost. Proč tedy neulevit přírodě a nevyužít k vytápění, chlazení i ohřevu vody tepelnou energii z okolí? Tepelná čerpadlo vzduch-voda vám ušetří až 65% nákladů na vytápění či ohřev vody.

Proč je tepelné čerpadlo vzduch-voda tak super?

Je ekonomické

Obrovským účtům za vytápění a ohřev vody už odzvonilo! Ptáte se o kolik méně zaplatíte, když budete mít např. tepelné čerpadlo v rodinném domě? Záleží především na velikosti domu a jeho umístění. Po nainstalování čerpadla budete platit až o 3/4 méně. Navíc je tepelné čerpadlo vzduch-voda méně náročné na instalaci, takže také pořizovací náklady jsou menší.

Je ekologické

Tepelná čerpadla jsou šetrná k životnímu prostředí. Obnovitelná energie je totiž všude kolem nás. To platí především pro teplo z okolního prostředí. Čerpadla při vytápění pracují s přeměnou přirozené energie na teplo a nedochází v nich k žádným spalovacím procesům. Tím snížíte emise CO2 vaší domácnosti až na polovinu.

Je efektivní

Tepelné čerpadlo vám zaručí stabilní teplotu v domácnosti po celý den i rok. Moderní tepelná čerpadla vás totiž nezklamou ani když venku mrzne. Spolehlivě pracují až do - 20°. Navíc se můžou kombinovat s mnoha různými zdroji energie.

A další výhody?

Snadná instalace

Bezobslužný provoz

Využití pro jakoukoliv budovu v jakémkoli terénu

Fungují dobře s radiátory i podlahovým vytápěním

Možnost čerpání dotací

Jak funguje tepelné čerpadlo?

A teď si dáme trochu fyziky. Čerpadlo získává teplo z okolí vytápěného objektu a převádí ho na vyšší teplotní hladinu. Ta se použije na vytápění a ohřev teplé vody. Tento proces je možný díky stlačení par chladiva v kompresoru. Tím dojde k jeho zahřátí. Látka se začne odpařovat, páry jsou stlačeny v kondenzátoru a dále při kondenzaci převádějí teplo do tzv. topné vody. Celý cyklus se uzavírá v expanzním ventilu, kde se tlak chladiva snižuje na původní hodnotu ve výparníku. Tepelná čerpadla dokážou tento proces využít na maximum a získat tak zdarma teplo z okolí.

 

Zajímavost

Napadlo vás někdy, jak se získává teplo z místa, kde je zima? Je to vlastně jednoduché. Místo se musí ještě více ochladit a tím mu teplo odebrat.

 

TIP k nezaplacení

Vratné tepelné čerpadlo lze přepínat mezi chladícím a výhřevným režimem. V letních měsících ho proto můžete využívat také jako klimatizační jednotku pro chlazení místností.

 

 

Tepelné čerpadlo znamená úsporu

Jak ušetříte s tepelným čerpadlem vzduch-voda? Zaprvé můžete uplatnit nižší sazbu elektrické energie (tarif D57D) na celý byt/dům. Zadruhé tím, že se zbavíte plynového topení a s ním i záloh za plyn, výdajů za revizi kotle atd. Některé typy tepelných čerpadel navíc obsahují zásobník na teplou vodu - není tedy nutno pořizovat bojler.

 

Srovnání sazeb elektrické energie

O jaké úspoře mluvíme? Podívejte se na malé srovnání.

 

Běžná sazba 24 hodin denně 5,28 Kč/kWh
Sazba po pořízení čerpadla 2 hodiny denně 3,45 Kč/kWh
Sazba po pořízení čerpadla 22 hodin denně 2,65 Kč/kWh

Vsaďte na čerpadla Klimabott

Dlouhodobé zkušenosti s dodávkou, montáží a servisem tepelných čerpadel nám umožňují realizovat pro vás to nejlepší řešení. V rámci dodávky zajistíme: výpočet tepelných ztrát objektu, pomoc s vyřízením levnější sazby elektřiny (D56d), pomoc s vyřízením žádosti v rámci programu Zelená úsporám, revizi elektrozařízení, pravidelný servis i poradenství.

Zaujala vás naše tepelná čerpadla nebo máte dotaz?

Obratem se vám ozveme