Vzduchotechnika

Vlastnosti a kvalita vnitřního prostředí v budově významně ovlivňují lidské zdraví, ale i spokojenost a pracovní výkonnost. Chcete mikroklimatu ve vaší budově zajistit optimální hodnoty? Kvalitní vzduchotechnika přivede do vašich interiérů čerstvý vzduch, ať už jde o domácnost, firmy, kanceláře či výrobní haly.

Jak zajistit ideální mikroklima?

Vzduchotechnika, technický obor, jehož účelem je sledovat tvorbu vnitřního prostředí budov určených k pobytu a činnosti lidí, tak činí několika způsoby. Naprostým základem je výměna vzduchu v daném prostředí za vzduch optimálně upravený. Optimální úroveň interiéru charakterizují zejména teplota, vlhkost a čistota vzduchu.

Různé tváře vzduchotechniky

Větrání

Větrání lze definovat jako výměnu znehodnoceného vzduchu v daném prostoru za vzduch venkovní nebo neznehodnocený z jiných prostorů vlivem tlakového spádu. Rozlišujeme přirozené větrání, tedy klasicky otevíráním oken či vnějších dveří, a nucené větrání, u nějž je výměna vzduchu řízená, vyvolaná mechanicky pomocí větracího zařízení. V rodinném domě je tato varianta jednou z možností, avšak v prostorech, kde se pohybuje větší počet osob, nezbytností. U řízeného větrání zajišťujeme také nutnou úpravu přiváděného vzduchu.

Teplovzdušné vytápění

Vytápění zajišťuje v chladném počasí tepelnou pohodu člověka. Příjemnou teplotu v interiéru lze navodit pomocí následujících vytápěcích systémů:

Místní (lokální) - v každé místnosti se nachází individuální topidlo, takže je lze vytápět dle potřeby na různou teplotu.

Ústřední (centrální) - existuje jediný zdroj tepla, umístěný obvykle v suterénu či koupelně, z nějž je energie rozváděna teplonosnou látkou (nejčastěji voda) po celém prostoru. Dále se dělí na klasické, nízkoteplotní, teplovzdušné...

Teplovzdušné vytápění přivádí do daného interiéru přívodní vzduch o teplotě vyšší, než má původní vzduch ve vytápěném prostoru.

Klimatizace

Klimatizační zařízení vytvoří ochlazováním vzduchu tepelnou pohodu v domácnostech i komerčních prostorách, dokážou ale také vytápět a současně se starají o čistotu vzduchu.

Chcete-li se o našich klimatizacích dozvědět více, klikněte ZDE.

Odsávání

K dosažení optimálního mikroklimatu nestačí pouze úprava teploty vzduchu, je třeba se postarat také o jeho kvalitu. Odsávání zajišťuje zachycování a odvod škodlivin vzduchem z místa jejich vzniku.

Průmyslová vzduchotechnika

Průmyslová vzduchotechnika zajišťuje širokou oblast vzduchotechniky sloužící technologickým procesům. Součástí vzduchotechnických systémů jsou přirozeně také měření a regulace, topení, chlazení, tepelné a protipožární izolace. V této oblasti je třeba docílit toho, aby mikroklima vyhovovalo provozu jak z hlediska komfortu osob, tak z hlediska požadavků technologických a procesních. Tato kritéria se v mnoha případech zcela nepřekrývají, a proto jsou požadavky na průmyslovou vzduchotechniku vyšší. Rádi pro vás připravíme ideální vzduchotechnické řešení přímo na míru vašemu provozu!

Řešení Klimabott

K dopravě vzduchu do větraných prostorů používáme nejčastěji rovné trouby a tvarovky, které se vyrábí z pozinkovaného plechu. Můžeme nabídnout čtyřhranné nebo kruhové potrubí.

Díky mnohaletým zkušenostem vám navrhneme ideální rozmístění vzduchotechniky ve vašich prostorech. Provedeme odbornou montáž, která vám zajistí bezproblémový chod nainstalovaných zařízení. Profesionální přístup a řešení na míru jsou samozřejmostí.

Zaujala vás naše nabídka vzduchotechniky

Obratem vám zašleme nabídku na míru.